Справа № 444/2855/21
Провадження № 3/444/1391/2021
30 вересня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., за участю особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , прокурора Жовківської окружної прокуратури Львівської області Ненчин Р.П., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на даний час працює: фізична особа підприємець, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 12.06.2008 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_2 , -
за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 17.08.2021 року о 12:25 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Крім цього, ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 16.08.2021 року о 22:34 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у пред'явленому йому адміністративному правопорушенні, пов'язаному з корупцією, визнав повністю та пояснив, що дійсно не подав своєчасно декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, та не подав вчасно декларацію після звільнення за 2020 рік, оскільки про таке не знав. Щиро розкаявся у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення.
Прокурор Ненчин Роман Павлович в судовому засіданні пояснив, що Закон України «Про запобігання корупції» визначає коло осіб, які зобов'язані подавати декларацію, ОСОБА_1 є тією особою, яка відповідно до Закону повинна подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, та після звільнення, а тому просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Ненчин Р.П., вивчивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, приходжу до наступного висновку.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та її вина у ньому підтверджується зібраними доказами, зокрема: 1) протоколами № 691, №690 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 17.09.2021 року; 2) копіями декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, та особи (після звільнення), уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік; 3) інформацією з сайту https://portal.nazk.gov.ua, з якої встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 17.08.2021 року та після звільнення 16.08.2021 року; 4) копією рішення Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області VII - го демократичного скликання №10 про закріплення округів за депутатами; 5) копією рішення Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області І сесії VIII демократичного скликання про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Рава-Руської міської ради, відповідно до якого припинено повноваження ОСОБА_1 як депутата Рава-Руської міської ради.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення є правильною.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у відповідності до ст.221 КУпАП розглядаються судами.
Відповідно до вимог ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому дані справи слід об'єднати в одне провадження та накласти стягнення за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно із ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , або іншу діяльність , зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік .
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно зі змінами до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за №1300/34271, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Оскільки ОСОБА_1 17.11.2020 року припинив повноваження депутата Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, він зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями до 00:00 год. 16.12.2020 року. Однак, як встановлено з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, лише 17.08.2021 року о 12 год. 25 хв., тобто несвоєчасно.
Враховуючи наведене, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати (після звільнення) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до Єдиного реєстру осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Національного агентства з питань запобігання корупції в період з 00:00 год. 01.01.2021 до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021 року. Однак, як встановлено з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, лише 16.08.2021 року о 22 год. 34 хв., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік та за 2020 рік (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 відсутні.
Місцем вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є Річківська сільська рада Жовківського району Львівської області, яка знаходилась за адресою: АДРЕСА_2 , оскільки обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік та за 2020 рік (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування виник у ОСОБА_1 у зв'язку із припиненням повноважень депутата Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області та у зв'язку із тим, що останній 17.11.2020 року припинив повноваження депутата Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області.
Датою виявлення правопорушень є дата складання протоколів, 17 вересня 2021 року, так як лише на момент складання протоколів були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчинених ним правопорушеннях полягає в тому, що він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Щире розкаяння є обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 .
Стягнення може бути накладено на ОСОБА_1 , оскільки не закінчився шестимісячний строк з дня виявлення правопорушення та двохрічний строк з дня його вчинення.
Враховую, що одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії правопорушенням, пов'язаним з корупцією є невідворотність відповідальності за вчинення таких правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначні.
А тому, підстави для визнання вчиненого ОСОБА_1 корупційного адміністративного правопорушення малозначним відсутні.
Санкцією ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую наявність пом'якшуючої відповідальність обставини, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, а також характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який працює, вперше протягом року притягується до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою він притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та запобігатиме вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, пункту 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік" становить 2 270, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 454 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 280, 283, 284, 307, 308-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Адміністративну справу №444/2857/21 провадження 3/444/1392/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення гр. ОСОБА_1 , - об'єднати в одне провадження із матеріалами справи №444/2855/21 провадження 3/444/1391/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення гр. ОСОБА_1 та присвоїти справі №444/2855/21 провадження 3/444/1391/2021.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на даний час працює: фізична особа підприємець, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 12.06.2008 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_2 ) 454 /чотириста п'ятдесят чотири/ грн. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Олещук М. М.