Справа 161/13712/21
Номер провадження 2-а/161/297/21
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2021 року Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі головуючого судді Кирилюк В.Ф. розглянувши в порядку письмового провадження у спрощеному позовному провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради про скасування постав,
02 серпня 2021 року позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою суду від 13 серпня 2021 року відкрито провадження у справі.
Позовну заяву слід залишити без руху, з наступних підстав.
Як слідує з матеріалів справи, позивач оскаржує постанови відповідача які винесені 28 листопада 2019 року, 13 січня 2020 року, 13 травня 2020 року, 30 квітня 2020 року.
У частині другій статті 286 КАС України передбачено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Отже, звертаючись до суду 02 серпня 2021 року позивач пропустив строк звернення до суду, який становить десять днів з дня ухвалення відповідної постанови, при цьому він не подавав клопотання про його поновлення.
Частиною першою статті 123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
У частині третій статті 123 КАС України передбачено, що якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Частиною тринадцятою статті 171 КАС України передбачено, що суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищевикладене, оскільки позовна заява подана з пропуском строку звернення до суду, що не було відомо суду на час відкриття провадження у справі, та без клопотання про його поновлення, з метою надання можливості позивачу подати відповідне клопотання, позовну заяву слід залишити без руху.
На підставі наведеного, керуючись ч.ч.1, 3 ст.123, ч.13 ст.171 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради про скасування постав, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити у строк, що не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали недоліку заяви, а саме:
1) подати клопотання про поновлення строку звернення до суду із наведенням поважних причин такого пропуску.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог суду у зазначений строк, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п.8 ч.1 ст.240 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.Ф. Кирилюк